Klient s posttraumatickou stresovou poruchou

Klient 45 let, přežil důlní neštěstí. V kontaktu s poradnou od roku 2012 (první 3 měsíce v týdenním kontaktu, další půl rok v 14 denním intervalu, poté již 1x za měsíc). V začátcích masívní úzkostné stavy, po celou dobu je v péči psychiatra.

Docházení na terapii mi pomohlo pochopit změnu mého myšlení a pomaličku se smiřovat s následky po úraze. Při terapii můžu mluvit o všem a nemusím obtěžovat rodinu. Nechce se mi s ní vše probírat. Díky setkáním mám pohled od jiné osoby, která mi pomůže pochopit příčiny mých myšlenek a změnu mého chování. Přináší mi to uvolnění a můžu probrat vše co mně trápí nebo čemu nerozumím. Na terapii chodím asi 4 roky a nigdy mi nebyla nepříjemná.

Teď se na vše dívám úplně jiným pohledem než na začátku a v léčení své poruchy jsem hodně pokročil. Paní mě chápe a vždy se snaží mi vše rozumně vysvětlit, tak abych co nejlépe pochopil to, co se mi aktuálně děje.

Myslím, že hodně záleží na osobě, která s váma terapii má a musíte si spolu rozumět, jinak by to asi nefungovalo. My jsme si sedli a proto to funguje a pomáhá mi to.